Raum venstre Futbolist

Den tyrkiske e- sportsorganisation Futbolist har annonceret ændringer til sin PUBG Mobile-liste efter at have skilt sig af med Raum. Husk på, at den 26-årige tyrkiske cybersportsmand har repræsenteret klubbens farver siden januar 2020.

2 år sammen, utallige sejre... Tak Raum for hans hårde arbejde og kampen for vores hold. Held og lykke med din fremtidige karriere, Raum.

Raum kom til Futbolist i begyndelsen af 2020. På to år lykkedes det esportsmanden at tage holdet til et nyt niveau ved at vinde PUBG Mobile Club Open - Spring Split 2020: Turkey, PUBG Mobile World League Sæson 0: West og PUBG Mobile National Championship Turkey 2021, og også komme i toppen tre ved Red Bull MEO Sæson 3: West Finals, PUBG Mobile Pro League - Tyrkiet Sæson 1: League, PUBG Mobile Pro League - Tyrkiet Sæson 1: Finals og PUBG Mobile Pro League - Tyrkiet Sæson 2: Finaler.

Bemærk, at dette ikke er den første ændring i sammensætningen af Futbolist. Husk på, at organisationen tidligere skilte sig fra RayZ og også solgte Solkay og Lutz til Fire Flux Esports.

Futbolist PUBG Mobile-liste er i øjeblikket som følger: