Winline bliver generel partner Virtus.pro

Spillefirmaet Winline bliver generalpartner for den russiske e-sportsorganisation Virtus.pro. Partnerskabsaftalen er designet for tre år og begynder at fungere den 1. januar 2022.

Sergey Glamazda, General Manager for Virtus.pro:"Vi sætter pris på den tillid, der er vist til vores klub og er glade for, at Winline vil være den generelle partner i de næste tre år. Vi ser meget til fælles i vores kreative tilgange og fokuserer udelukkende på at vinde Jeg er sikker på, at vi er foran os, der er mange kopper hævet over hovedet på dem og mange interessante projekter, der ikke vil efterlade vores fans ligeglade. Nu vil alle banerne på Virtus.pro-kort vinde! ".

Som en del af aftalen vil bookmakeren støtte organisationens vagtplaner i disciplinerne Dota 2, CS: GO og PUBG, samt ungdomsvagter VP.Prodigy.

Alexander Zapolskikh, marketingdirektør Winline:"I dag bliver e-sport et globalt fænomen A" Bears "er stærke både hjemme og på verdensscenen, hvor en del af top-5 vandt i sin historiepris. Derfor er winline-virksomheden en af.. de vigtigste partnere i russisk sport, er jeg glad for at slå mig sammen med en nøglespiller på eSports territorium! Dette er trods alt vores princip: at vælge de bedste partnere. E-sport er lyse følelser, utrolig involvering og hektisk energi, både online og på stadion. Vi vil rode til Virtus.pro sammen! Og vi vil gøre alt for at bidrage til klubbens videre fremgang."

Udover at integrere Winline i organisationens medieaktiviteter og placere logoet på Virtus.pro-spillernes uniformer, har parterne til hensigt at præsentere flere fælles projekter. Derudover modtog bookmakeren rettighederne til at skabe en eksklusiv linje af tøj og merchandise ved hjælp af Virtus.pro-mærket.